DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Při bolestech zad pomohou ortopedické matrace

Problémy se zády a klouby netrpí pouze senioři, jak se mnozí domnívají, ale témě 49% celé populace, bez rozdílu věku. Je proto logické, že většina zákazníků očekává od nové matrace dobré ortopedické vlastnosti, které od těchto nepříjemných bolestí uleví. Ovšem jak a podle čeho je poznáte? Přečtěte si v našem článku.

Jak fungují ortopedické vlastnosti?

Příčinou špatného spánku mohou být zlé sny nebo časté přetáčení a buzení. Špatné sny odstraníte, když budete chodit spát v dobré psychické pohodě, a na druhý problém si vezměte na pomoc matraci s ortopedickými vlastnostmi.Během spánku rovnoměrně rozloží tlak těla, čímž předejde přeležení, které je hlavním důvodem otáčení těla.

Příznivý vliv zaznamenáte i na vašem organismu. Ortopedické vlastnosti vaší matrace pomohou:

  • zmírnit bolesti zad a kloubů
  • zabránit problémům s krevním oběhem
  • ulevit od otoků kotníků, kterými trpí hlavně starší lidé

Jak poznáte ortopedickou matraci?

Kdybyste ortopedickou matraci vybírali pouhým pohledem, nepoznáte ji. Ovšem pokud si na ni lehnete, po několika minutách ji zaručeně rozpoznáte. Je rozdělena do 3, 5, 7 nebo i více anatomických zón, které jsou změkčeny a cíleně podporují svaly hlavy a krku, šíje a krční páteře, ramen, dolní části zad a pánve. Páteř, klouby a zádové svaly jsou tak uvedeny do správné polohy, dojde k jejich výrazné úlevě a odpočinku.

Z čeho je vyrobena?

Pří výběru ortopedické matrace se zaměřte na matrace, při jejichž výrobě byly kombinovány studené a líné (viscoelastické) pěny. Ty mají nejlepší vlastnosti.

  • Studenou pěnu najdete v jádru matrace, dodává jí pružnost a elasticitu, je velmi odolná.
  • Líná pěna určuje, jak pohodlně se vám bude ležet na ložné ploše matrace - podle absorbovaného tepla a tlaku se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Více se o líné pěně dočtete v tomto článku.

 

Aby vám ortopedická matrace sloužila co nejlépe, a plně jste využili její ortopedické vlastnosti, pamatujte i na její vhodný podklad. Zcela nevhodné jsou pevné desky, které neumožňují pružnost ani prodyšnost matrace. Ideální je uložit ji na lamelový rošt.

I když se vám zpočátku nebude na vaší nové ortopedické matraci spát moc dobře, vydržte. Vaše tělo si na ni potřebuje zvyknout. Zhruba po 14 dnech byste měli cítit úlevu, a pak přijde ten vytoužený spánek bez častého nočního buzení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení