DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Obtěžuje vás partnerovo chrápání? Pořiďte mu anatomický polštář!

Rádi byste se dobře vyspali, ale noc co noc vás trápí hlasité, někdy až nesnesitelné chrápání vašeho partnera? Už jste udělali všechno možné, ovšem s nulovým výsledkem? Oprostěte se od věčného ucpávání nosu nebo pomlaskávání, máme pro vás jednoduché řešení – pořiďte mu/jí anatomický polštář.

Proč vzniká chrápání?

chrápání dochází obvykle při spánku, kdy svaly v krku jsou uvolněné, a to zejména při poloze na zádech. Je to velmi oblíbená a stabilní poloha, při které se celé tělo uvolní a rozprostře na celou plochu matrace, končetiny jsou přirozeně prokrveny a na vnitřní orgány není vyvíjen zbytečný tlak. Je to poloha vhodná k odpočinku i dýchací soustavy, jen s obrovskou nevýhodou - hrozí hlasité chrápání. 

Je způsobeno zúžením dýchacích cest mezi nosem a krkem, respektive narážením vzduchu na tkáně měkkého patra a čípku v ústech. Nejčastěji se vyskytuje u mužů v období nachlazení, při obezitě, požití alkoholu a kouření.

Než pošlete partnera k doktorovi, vyzkoušejte anatomický polštář

V dnešní době už není nutné, abyste den co den trpěli a byli nevyspalí, existují různé metody léčby chrápání. Jedním z nich je např. chirurgický zákrok, ovšem než se pro něho rozhodnete, vyzkoušejte méně invazivní způsob - anatomický polštář. Je ergonomicky vytvarován tak, aby podepřel krční páteř a uložil ji do optimální polohy. K tomu přispívá také materiál, ze kterého je vyroben –líná (viscoelastické) pěna, která se v závislosti na tlaku a absorbovaném teple dokáže dokonale přizpůsobit lidskému tělu. Vyznačuje se vynikající tvarovou stálostí.

Vyberte si z naší nabídky

Anatomické polštáře se od sebe liší tvarem, výškou, šířkou a tuhostí, v našem e-shopu naleznete jejich široký výběr. Speciálně proti chrápání doporučujeme například anatomický polštář QUADRA PILLOW z líné viscoelastické pěny 4. generace, která je charakteristická svou extra vysokou prodyšností (až o 40% větší než u běžných líných pěn). Podporuje krevní oběh, ve stanovených místech vyvíjí tlak na konkrétní nervy. Váš partner ho využije při všech polohách spánku, vybírat můžete ze dvou velikostí (670x340x120 mm velký nebo 580x390x120 mm malý).

Nezapomeňte na prevenci

Zaujal vás náš tip na odstranění chrápání? Anatomické polštáře doporučujeme i pro ty, kteří žádné problémy s chrápáním nemají. Účinně působí také jako prevence proti bolestem šíje, hlavy, horních končetin a krční páteře. Vyzkoušejte komfortní a zdravý spánek na anatomických polštářích!