Kvalitní matrace jsou nedílnou součástí zdravě vybavené domácnosti. Když přijde čas vyměnit staré matrace za nové, rodinný rozpočet se většinou prohne. Zdravé matrace něco stojí a pořízení nové matrace pro všechny členy rodiny už je na rozpočtu znát. Ovšem nemusí to být tak markantní. Na levné matrace nemusíte šetřit dlouho. Řekneme vám, jak na matracích ušetřit a přitom nesnižovat své nároky co se kvality týče.

Jak při nákupu matrace ušetřit a přitom se nespálit?

Není matrace, jako matrace. Ty kvalitnější se dají poznat i podle vyšší ceny. Nemusí to být však pravidlem. Někdy matrace stojí hodně, ovšem cena neodpovídá její kvalitě. U mnohem levnějších matrací kolikrát narazíte na lepší vlastnosti. A proto cena není hlavním faktorem pro výběr. Jak se tedy rozhodnout? Rozhodně nedávejte přednost nižší ceně před kvalitou. Počítejte, že na matraci padne několik tisíc. Za to bude-li kvalitní, budete s ní spokojení dlouhá léta.

Levné matrace lze vybírat i z řad kvalitních a osvědčených matrací. Stačí, když shlédnete výprodejovou nabídku vašich obchodů. Ve výprodeji lze sehnat poslední kusy kvalitních matrací, kterých se potřebují obchodníci zbavit a uvolnit místo pro nové matrace.

Využít můžete i častou akci matrace 1+1 zdarma.

Jak funguje akce matrace 1+1 zdarma?

Akce matrace 1+1 zdarma je u prodejců matrací velmi častá. Při ní dvě matrace seženete za cenu jedné a můžete tak ušetřit pár stovek, až tisíc korun. Obvykle do domácnosti potřebujete více než jen jednu matraci, a proto se dvě matrace vždycky hodí.

I levné matrace mohou být zárukou zdravého spánku a pohodlí. Také levné matrace můžete vybírat v nejrůznějších rozměrech - častý je rozměr matrace 90x200 nebo matrace 140x200. Matrace lze zakoupit pružinové, pěnové, latexové. S různým prořezáním i různou tuhostí z každé strany.