V domácnosti byste našli spoustu vybavení a zařízení, které vám v každodenní rutině usnadňuje život. Mezi ty zásadní patří postelové rošty a matrace. Když jejich výběr nepodceníte a dobře si vyberete, budete se probouzet svěží a plní energie. Což může koneckonců v základu změnit celý váš život.

Co umí matrace?

Dobrá podpůrná matrace je základem pro kvalitní spánek. Vybírat můžete z řady provedení. V nabídce jsou matrace pružinové, taštičkové, pěnové nebo matrace latexové. Vybírat můžete nejen podle materiálu, nýbrž i podle funkce. Na trhu jsou matrace se speciálními zdravotními průřezy, které dobře odvětrávají a přechází tak vzniku proleženin. Prodyšnost je koneckonců základním předpokladem matrace. Správná matrace podpoří páteř svého uživatele. Přinese mu pohodový spánek. Minimalizuje otřesy při otáčení z boku na bok, čímž kvalitní spánek přináší i partnerovi. Správně vybraná matrace je prodyšná, nepřehřívá se, nehromadí se v ní vlhkost, a tudíž v ní nevzniká plíseň. Podpoříte-li matraci správným postelovým roštem a matracovým chráničem, bude vám přinášet potěšení řadu let.

Ani levné matrace nejsou výjimkou. Kvalitní matrace za nižší cenu lze koupit třeba ve výprodeji či v akci matrace 1+1 zdarma. Klasickými rozměry matrace jsou matrace 140x200 nebo matrace 90x200.

Co zvládne postelový rošt?

Základní funkcí postelového roštu je přinést podporu matraci a zajistit její větrání. Postelový rošt musí být odolný, pevný a pružný. Nejčastějšími postelovými rošty jsou ty lamelové. Polohovatelné rošty přinášejí uživatelům větší pohodlí. Doporučeny jsou uživatelům s omezenou pohyblivostí či pacientům dlouhodobě upoutaným na lůžko.  

Jak skloubit matrace a postelový rošt? 

Matrace a postelový rošt se musí doplňovat. Nic těžkého váš však při jejich párování nečeká. Stačí se vyhnout zásadní chybě a pro polohovatelný rošt vybrat jinou než pružinovou matraci.