DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

K čemu je v ložnicích dobrá líná pěna?

Navštívíte-li jakýkoliv obchod s matracemi, všude se setkáte s pojmy „termo“, „viscoelastická“ či „paměťová“ pěna. Všechny označují jeden a ten samý materiál – línou pěnu. Vyrábějí se z ní matrace a anatomické polštáře s unikátními vlastnostmi. Přispívají ke zdravému a vysoce komfortnímu spánku. Ptáte se proč?

Kořeny najdete v Americe

Línou pěnu vyvinuli američtí vědci v NASA, když chtěli zvýšit bezpečnost svých kosmonautů a zmírnit tlak v jejich křeslech. Pro své jedinečné vlastnosti se rozšířila i do jiných průmyslových odvětví a začala se používat pro výrobu zdravotních pomůcek a matrací.

Co umí líná pěna?

Její výjimečnost tkví ve struktuře buněk – nejsou uzavřené a po zatížení odvedou vzduch do vedlejších buněk. Tím se zmírní protitlak, který může v nejvíce zatížených místech (boky, kyčle, ramena) způsobovat přerušení krevního oběhu. To stojí za častým nočním převalováním, kdy si hledáme nejvhodnější polohu pro spaní. 

Líná pěna tedy dokáže podle absorbovaného tepla měnit svůj tvar a tvrdost tak, aby nás nikde nic netlačilo. Do původního tvaru se vrací velmi pomalu – odtud název „líná“ pěna.

Pěnové matrace nabízí vynikající ortopedické vlastnosti

Na matracích byste línou pěnu našli na ložné ploše. Při zatížení změkne a uloží páteř do přirozené polohy. Tak nejsou namáhány svaly, dochází k jejich regeneraci a odpočinku. Pro skvělé ortopedické vlastnosti je matrace s línou pěnou vhodná pro ty, co mají zdravotní problémy se zády a krční páteří, často slouží také jako prevence. Podstatně zvyšuje spánkový komfort. 

Často se používá ve spojení s jinými materiály např. s Flexifoam pěnou byla kombinována matrace FOX 28s unikátní extra výškou 28 cm nebo partnerská matrace FRODO s rozdílnou tuhostí stran a profilací. Matrace s podílem líné pěny dosahují vysoké kvality a dlouhé životnosti.

Anatomické polštáře uleví bolestem hlavy

Pozitivní vliv na zdravý spánek má líná pěna i v podobě zdravotních polštářů. Jsou anatomicky vytvarovány tak, aby dokonale fixovaly krční páteř a ulevily od bolestí hlavy, ramenou a horních končetin. Můžete vybírat např. mezi anatomickým polštářem COMFORT PILLOW s unikátním prořezem pro maximální proudění vzduchu nebo LUXURA PILLOW z nové ultra moderní

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení