DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Jednoduché rady, jak ochránit svou matraci

Odborníci doporučují měnit matraci už po pěti letech. Jenže – při průměrné čtyřčlenné domácnosti je podobná výměna slušnou investicí. Při pečlivé údržbě vám přitom matrace může vydržet i jednou tak dlouho. Jak na to? Základem je potah a matracový chránič.

Potah perte alespoň třikrát do roka

Snímatelný a pratelný potah je dnes běžnou součástí každé matrace. Pokud ho náhodou nemáte, můžete si ho samozřejmě i dokoupit. 

Potahy chrání matraci před nečistotami, jako je pot, kůže a vlasy. Pokud byste nechali nečistoty usazovat v matraci, získali by roztoči zdroj potravy a začali se rychle množit. Potah však můžete pravidelně prát, a populaci roztočů tím výrazně omezit.

Pořiďte si matracový chránič nebo nepropustnou podložku

Ještě lepší ochranu než potah matraci poskytne matracový chránič. Připevňuje se k matraci gumičkami a stejně jako potah jej v případě potřeby vyperete. Matracové chrániče jsou prodyšné a pohodlné, tlačit vás rozhodně nebudou.

Nepropustná podložka matraci ochrání před veškerými tekutinami i nečistotami. Nepropustí vůbec nic kromě vzduchu. Používá se například v nemocnicích nebo hotelech, kde na hygieně lůžka zvlášť záleží. V domácnosti ji ocení rodiny s malými dětmi nebo osoby trpící inkontinencí.

Při čistění matrace dodržujte pokyny výrobce

Kdyby se vám náhodou stalo, že se nečistota dostane pod potah, nepouštějte se do čistění samotné matrace bez rozmyslu. Agresivní čistící přípravky by mohly speciální materiály, ze kterých se moderní matrace vyrábí, poškodit. 

Vždy si nejdříve nastudujte přiložené informace od výrobce a případně se obraťte na specializovanou čistírnu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení