DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Jaká je správná výška postele?

Správná výška postele - pár rad, které Vám usnadní výběr správné postele

Uléhání ke spánku a ranní vstávání z postele jsou neodmyslitelnými kroky každého dne. Jak snadné či obtížné jsou, ovlivňuje výška ložné plochy a náš zdravotní stav, který souvisí s věkem. Když nám bylo dvacet, nad výškou postele jsme se ani nepozastavovali, vůbec nám nevadilo vstávat třeba i z dvaceticentimetrové postele. Ovšem přiznejme si, že s přibývajícími léty je vstávání čím dál náročnější. Nejenom proto, že se nám nechce z vyhřáté postele, ale hlavně kvůli namáhané páteři, opotřebovaným kolenům a ochablým svalům. Tento problém se dá snadno vyřešit správnou výškou postele. Jak ji zjistit? Poradíme vám.

Správná výška postele

Zatímco pro šířku a délku ložné plochy existují určitá pevná pravidla, pro stanovení ideální výšky postele platí pouze vlastní pocit. Obecně se dá říct, že máte-li v sedu na posteli položená celá chodidla na zemi, měli by nohy od kyčle dolů svírat pravý úhel nebo slabě otevřený. Většinou to odpovídá výšce postele 40-50 cm (včetně roštu a matrace), ale je to hodně individuální, záleží na vašich tělesných parametrech, a hlavně dojmu. Při vstávání sami poznáte, co je pro vás pohodlné.

Čím vyšší, tím lepší

Všeobecně platí, že čím vyšší postel, tím pohodlnější uléhání a vstávání. Větší výška postele je vhodná pro osoby s vyšší postavou, seniory či osoby se zdravotními problémy. Uvítají ji i budoucí maminky, a to zejména v období vyššího stupně těhotenství. Další mnohačetnou skupinu tvoří lidé trpící alergiemi na bytový prach, který se drží hlavně u země. Vyšší postel může zamezit vdechování neviditelných mikročástic prachu a bakterií, a tak předejít vzniku nepříjemných alergických reakcí.

Tipy, jak docílit vyšší postele

Pokud máte doma postel, která je kvalitní a nechcete se jí vzdát, výšku ložné plochy můžete ovlivnit výškou matrace. Ideální volbou je např. luxusní matrace Super Fox s extrémní výškou 28 cm nebo pětizónová partnerská matrace Frodo, vysoká 26 cm. Obě dvě matrace nyní získáte v akci 1+1 zdarma.

Konečnou podobu vaší postele si určíte sami. Jsou dostupné v nejrozšířenějších rozměrech pro dvojlůžko 160x200 cm nebo 180x200 cm. Za 40 dní od objednání obdržíte originální lůžko s nadčasovým designem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení