DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Jak na řešení potíží s usínáním přírodní cestou

Stává se vám často, že dlouho nemůžete usnout a zíráte na strop ložnice? Není to nic příjemného. Může jít o počínající nespavost, anebo prostě jen nedokážete vypnout mozek při usínání tak, jak byste měli a přemýšlíte nad vším možným. V dnešní uspěchané době to není nic zvláštního, člověk často ani nemá čas na to, aby si utřídil myšlenky. Pro podvědomí taková chvíle přichází pak při usínání, a tím si ho můžete dost zkomplikovat. Pokud nechcete hned sáhnout po prášcích na spaní, nevadí. Vlastně tyto prášky možná vůbec nepotřebujete. Existuje totiž pár osvědčených bylinek, které jsou schopny vám s usnutím pomoci.

 

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská, Melissa officinalis, je známou léčivou rostlinou. Jde o vytrvalou bylinu, která původně pochází z východního Středozemí a Malé Asie.

V lidovém lékařství je její nať známá jako sedativum a hypnotikum. Čaj z meduňky uklidňuje a uvolňuje nervovou soustavu, odbourává stres, a tudíž vám při usínání může pomoci k tomu, abyste nepřemýšleli nad starostmi.

Mimo relaxace a podpory zdravého spánku má tato bylina i další bonusy. Pozvedne vám náladu a také podpoří správnou funkci vašeho dýchacího a trávicího systému.

 

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná, latinsky Hypericum perforatum, je vytrvalá bylina, které se nejvíce daří v Evropě, Asii a severní Africe.

Třezalka je už opravdu dobrým přírodním antidepresivem. Je schopná účinně rozptýlit vaše úzkosti a starosti. Podporuje duševní pohodu, relaxaci a tím i klidný spánek.

Kromě podpory nervové soustavy má příznivé účinky také na trávicí a vylučovací soustavu.

Při jejím užívání už ale dávejte trochu pozor, jde o bylinu s opravdu silnými účinky. Pokud byste čaj z ní chtěli užívat i přes den, není úplně vhodné řídit vozidlo. Třezalka má také pár kontraindikací, a o jejím užívání je proto vhodné se nejdříve poradit se svým lékařem.

 

Šafrán setý

Šafrán setý, Crocus sativus, je v Evropě nejvíce pěstovaný ve Francii a Španělsku, kde je i součástí tamních kuchyní jakožto koření.

Můžete si jím tedy dochutit jídlo, anebo z něho připravit čaj.

Bude pozitivně ovlivňovat vaší duševní rovnováhu, relaxaci a náladu. Pomůže vám se uvolnit a zbavit se stresu. Dalším jeho benefitem je schopnost uvolňování křečí hladkého svalstva, čímž pomáhá s trávením.

 

Levandule lékařská

Levandule lékařská, Lavandula angustifolia, je hluchavkovitá rostlina používaná například v kosmetickém průmyslu. Uplatnění najde i v potravinářství jakožto součást provensálského koření.

Při problémech se spánkem oceníte její anxiolytický účinek. To znamená, že vás zbaví úzkosti. Můžete jí využít v rámci aromaterapie, kdy provoní vaší ložnici, anebo si před ulehnutím můžete dopřát teplou levandulovou koupel. Použít jí ale jde například také v masážním oleji.

Levandule krásně uvolní napětí a nervozitu a tím vás ochrání před nespavostí.

 

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský, Valeriana officinalis, je vysoká vytrvalá bylina běžně rozšířená i u nás v České republice.

Kozlík má pozitivní vliv na nervozitu, bolesti hlavy či pocity strachu. Proto je vhodný zejména pro nespavce, kteří si za problémy s usínáním mohou sami tím, že se nedokážou zbavit permanentního stresu.

Navodí pocit klidu a relaxace a bude dobrým pomocníkem při usínání. Jeho bonusem pro tělo bude také podpora kardiovaskulárního a trávicího systému.

Populární jsou kapky nebo tinktury z kozlíku. Dají se sehnat běžně v lékárně. Z kozlíku ale také můžete uvařit čaj.

 

Mučenka pletní

Jde o popínavou rostlinu s latinským názvem Passiflora incarnata. Mučenka je známá vlastností, díky které dokáže uvolnit nervové napětí.

Díky mučence budete schopni kvalitně relaxovat a držet své emoce na uzdě. Tím tato rostlina podpoří zdravý spánek a přispěje ke zdravému nervovému systému.

Populární jsou zejména doplňky stravy s obsahem mučenky, ale sehnat můžete i kapky, které poté lze nakapat například do čaje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení