DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Dopřejte svým dětem kvalitní matrace

Čeká-li vás nákup matrace pro děti, přečtěte si naše rady a tipy, jak a podle čeho vybrat tu nejlepší. Její výběr nepodceňujte, a rozhodně ji nenahrazujte starší opotřebovanou matrací, protože podstatně ovlivňuje vývoj rostoucí dětské páteře a svalstva.

Matrace do dětských postýlek

Zdravý spánek je vedle láskyplné mateřské péče základem pro zdravý fyzický i psychický vývoj dítěte. Vezmeme-li v úvahu, že miminko do 1 roku prospí většinu dne, je skutečně velmi důležité vybrat mu kvalitní vybavení postýlky.

Při výběru matrace do dětské postýlky pamatujte především na její:

  • tuhost – preferujte spíše středně tuhou nebo tužší, aby poskytovala dostatečnou oporu vyvíjející se páteři. Ovšem pozor, příliš tvrdá také není úplně ideální.
  • materiál – dbejte především na zdravotní nezávadnost. Vhodné jsou HR studené pěny v kombinaci s visco pěnou na polehové ploše, a to do 2 cm a v dostatečné objemové hustotě.
  • prodyšnost – s výběrem materiálu úzce souvisí i nároky na vzdušnost matrace. Je nutná kvůli zamezení zadržování vlhkosti a případnému výskytu plísní a roztočů, které mohou stát za vznikem pozdějších alergií.
  • velikost – standardní rozměr je 70x140 nebo 60x120 cm. Ovšem kupujete-li matraci do starší postýlky, její vnitřní velikost raději změřte. Pokud bude přesahovat tyto dva rozměry, i třeba jen o pár centimetrů, nechte si vyrobit matraci na míru. Vyvarujete se tak pozdějším zbytečným úrazům.
  • potah – zejména u malých dětí je velkým pomocníkem: ochrání matraci před znečištěním a dotvoří postýlkový komfort. Trvejte na snímatelném potahu, je dobré ho čas od času oprat minimálně na 60°C – zajistíte tak vašemu miminku hygienicky čisté lůžko.


Pokud se vám naskytne možnost využít starší matrace po již odrostlém dítěti, odmítněte ji. I když se vám bude zdát zachovalá, může obsahovat spoustu roztočů a bakterií, které bývají častou příčinou vzniku astmatu a alergií.

Tomuto riziku jste při výběru nové matrace ušetřeni. Z naší nabídky vám doporučujeme např. matraci Baby Comfort s potahem HYPO, který je vhodný i pro alergiky, nebo sendvičovou matraci Amálka s jádrem z unikátní Flexifoam® pěny za 1 390,- Kč.

 

Matrace pro teenagery

Máte-li doma staršího potomka, který už spí ve vlastní posteli, výběr matrace je podobný. Měli byste dbát na:

  • střední až vyšší tuhost,
  • kvalitu materiálu (ideální je studená nebo Flexifoam pěna),
  • dobrou prodyšnost.

Rozdíl je v nabídce velikostí – menším dětem sice postačí šířka 70 cm, ale později v teenagerovském věku určitě ne. Běžným rozměrem jednolůžka je 90x200 cm, ovšem máte-li ve studentském pokoji dostatek prostoru, pořiďte své ratolesti širší lůžko, na kterém může pohodlně spát, číst knížku, relaxovat nebo se učit.


Anatomické tvarování je pro děti naprosto zbytečné. Rychle rostou (páteř se vyvíjí až do 21. roku), tudíž byste museli téměř každého půl roku kupovat novou matraci. Navíc během noci často mění polohu spánku, takže by ergonomické zóny ani nemusely využít.

Náš tip: Chcete-li si u svého teenagera šplhnout, pořiďte mu matraci Šárka Top nebo Xena Trio. Jsou atraktivní díky svým potahům s cool motivy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení