DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Buďte partnery i ve spánku – vyzkoušejte partnerskou matraci

Je to jako ve filmu – muž a žena se probouzí za svitu paprsků vycházejícího slunce na jedné obrovské matraci. Jenže z filmu už vystřihli, že si muž večer nemůže zvednout matraci na čtení, a že ženu vlekle bolí bedra. Společná matrace totiž vypadá efektně, komfortnímu spánku už ale moc neprospívá.

Na první pohled je dvojitá matrace praktická – stačí jedno prostěradlo, mezi matracemi není mezera, potah má také jen jeden. Jenže je tomu přesně naopak. 

  • Společná matrace brání zdravému spánku – každý má odlišné vnímání tuhostijinou hmotnost ispánkové zvyklosti. Společná matrace je tak vždy kompromisem.
  • Dva snímatelné potahy vyperete i doma v automatické pračce. Jeden obří potah z dvojité matrace už musíte odnést do čistírny.
  • Pokud máte polohovací rošt, se společnou matrací jej příliš nevyužijete. Pokud si tedy nechcete čístoba zároveň ve stejné výšce.

Partnerská matrace - stejný komfort pro oba

Namísto jedné společné matrace doporučujeme pro páry vybírat mezi matracemi, které se honosí titulem„partnerské“. Partnerská matrace má několik klíčových znaků:

  • Partnerská matrace má z obou stran jinou tuhost. Jedna strana bývá tužší s použitím odlišných pěn o vyšší hustotě, druhá strana bývá měkčí.
  • Těžší muž si často otočí matraci na tvrdší stranu, lehčí žena na měkčí.
  • Výhodou matrace je, že ji využijete i při změnách svých spánkových požadavků. Pokud přiberete, změníte polohu nebo se vám změní zdravotní stav, matraci prostě otočíte.
  • Matrace mají zároveň stejnou výšku

Výhodou je, že mají oba spolunocležníci matraci stejné výšky; často také narazíte na akce, kdy dostanete k jedné partnerské matraci druhou se slevou nebo dokonce zdarma.

Vyberte si partnerskou matraci

Pokud mezi vámi není příliš velký váhový rozdíl, sáhněte například po oblíbené matraci Hypnos s ložnou plochou z komfortní visco pěny. Pokud je mezi vámi rozdíl více než 30 kg, doporučujeme pro toho těžšího z vás vybrat tvrdší matraci Hypnos Plus.

Rozdíl ve výšce matrací pak dorovnáte zvýšením polohy roštu. Jak na to? Zavolejte nám na telefon 733 647 990, doporučíme vám nejlepší řešení.