Víte jak vybrat správnou matraci?

Je nedělní ráno, venku prší a vy máte rozečtenou napínavou detektivku. Proč si ji nedočíst? Pohodlně se v posteli posadíte a podepřete záda několika polštáři. Postupně se sesunou, a při odhalení vraha jste už celí přeležení, těžko se rozhýbáváte. Spolu s posunutými polštáři se vaše páteř dostala do nepřirozené polohy způsobující bolesti. Místo toho, abyste zbytek neděle relaxovali a čerpali energii na další pracovní týden, všechno vás bolí a jste unavení. Těmto nepříjemnostem byste se vyvarovali, kdybyste místo polštářů použili polohovatelný lamelový rošt.

Výhody a zdravotní účinky polohovacích roštů

Všeobecně jsou rošty velmi vhodným podkladem pod matrace. Umožňují cirkulaci vzduchu, čímž zamezují zadržování vlhkosti a vzniku plísní, hub, bakterií a roztočů. Prodlužují životnost matrace a zvyšují spánkový komfort. Polohovací rošty zpříjemňují bdění v posteli, slouží jako podpěra zad při čtení knihy, práci na počítači, sledování televize. Nabízí několik možností nastavení výšky podle potřeb svého uživatele – v oblasti hlavy, zad, beder či nohou. 

Pozitivně působí na zdravotní stav, např. vyvýšením dolních končetin zabráníte jejich otékání a vzniku křečových žil, což se hodí zejména po náročném dni nebo ženám v těhotenství. Intenzivnějším prokrvováním nohou zároveň pomáhá bojovat proti srdečním onemocněním, užitečný je i při rekonvalescenci po úrazu či operaci. 

Ovšem vždy si dávejte pozor, abyste vyvýšené polohy využívali jen při bdění, nikdy ne pro spánek! Můžete jen mírně vyzdvihnout podhlavník, ale všeobecně platí, že při spánku by měla být páteř uložena přirozeně – v poloze na boku by bederní a krční páteř měla být v jedné rovině (jako při stání).

Mechanický rošt versus elektrický

Polohovací rošty jsou dostupné na ruční ovládání nebo s elektrickými motory.Mechanický rošt lze nastavovat ve dvou oblastech – hlavy a nohou, je vhodný pro všechny matrace kromě pružinových a s kokos-latexovou deskou. Je cenově dostupný, ideální pro zdravý odpočinek v posteli. Jedinou jeho nevýhodou je, že musíte vstát z postele, abyste upravili jeho polohu. 

To neplatí u polohovatelného roštu na elektrický pohon. Potřebuje sice napojení do zásuvky, ale když se vám nechce vstávat, nemusíte. Zmáčknete tlačítko na ovladači, zvolíte požadovanou výšku, a je to. Vybírat můžete až z 5 různých oblastí polohování. Újmu na jeho popularitě způsobuje jen jeho vyšší cena, ovšem vezmete-li v úvahu vysoký komfort odpočinku, investice určitě stojí za to. Obzvláště vhodný je pro seniory, osoby se špatnou pohyblivostí, handicapované či nemocné, kteří jsou dlouhodobě upoutané na lůžko.

Další variantou polohovatelného roštu je výklopný rošt umožňující snadný přístup do úložných prostor pod postelí a rošt se zvýšenou nosností.

Výběr matrace konzultujte s odborníky

S výběrem matrace pro uložení na polohovatelném roštu se poraďte s našimi odbornými prodejci. Polohovatelné rošty jsou vhodné téměř pro všechny matrace, ale nelze na ně uložit matrace, které nejdou ohýbat. Kombinací motorového roštu s vysoce kopírovatelnou matrací (latexovou nebo sendvičovou) získáte ideální podmínky pro zdravý a spokojený odpočinek a spánek.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací