Víte jak vybrat správnou matraci?

V tomto článku najdete základní pravidla a rady pro výběr správné matrace. Především jak vybrat tuhost a rozměr matrace. Stačí vědět pouze to, kdo na ní bude spát, kolik váží a měří.

Lidé s vyšší hmotností se lépe vyspí na tvrdší matraci

Matrace mají obvykle několik stupňů tuhosti. Nespoléhejte se na to, že střední tuhost bude vyhovovat všem. Lepší je uvážit, kolik váš blízký váží, nebo se ho přímo zeptat, jak se mu spí na jeho vlastní matraci.

Pamatujte, že:

  • těžší a vyšší muži mají obvykle raději tvrdší matrace
  • drobným a štíhlým ženám se dobře spí na měkčích matracích
  • děti rády spí na měkkých matracích, v dospívání pak často potřebují vyšší tuhost

 

Pokud náhodou kupujete matraci manželskému páru, zvolte partnerské matrace. Ty mají každou ložnou plochu jinak tuhou, každý z partnerů si tedy vybere tu, na které se bude cítit lépe. Oboustrannou matraci časem ocení i dospívající děti.

V rozměrech matrace buďte velkorysí

Čím větší je matrace, tím pohodlněji se na ní vyspíte. Když ale zároveň nepořizujete i novou postel, nezbývá vám než se držet rozměrů té, kterou už doma máte. Pro pohodlný spánek ale existují určitápravidla:

  • délka matrace by měla výšku člověka přesahovat alespoň o 20 cm
  • šířka matrace pro jednoho člověka by měla začínat na 90-100 cm

Výjimkou nejsou ale ani matrace o rozměrech 120 x 240 cm. Na takové matraci Vám ani Vašemu vysokému partnerovi nohy trčet ven nebudou!

Nakupte si výhodné matrace 1+1 zdarma! Spoustu matrací nabízíme ve slevě nebo rozdáváme v akci 1+1 zdarma. Ke všem matracím získáte navíc hodnotný dárek a dopravu zdarma.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací