Pokud prosedíte celou pracovní dobu v práci na jedné židli, pravděpodobně vás dříve nebo později začnou bolet záda. Pokud si po práci nejdete zasportovat, koledujete si o potíže s obezitou.

Představíme vám možné příčiny potíží sedavého zaměstnání a dáme vám rady, jak můžete zmírnit jejich následky či jak těmto zdravotním problémům ideálně předejít.

Bolesti zad, páteře

Většina z nás dostává tělo při sezení do nesprávné pozice, obvykle se hrbíme a výsledkem mohou být bolesti páteře. Záda dostávají do zcela nepřirozené polohy, svaly jsou povolené a nedokážou se posílit.

Zdravotním problémům můžeme ale předejít například:

  • vhodnou židlí
  • dostatečným pohybem (se správným držením těla)
  • cvičením (vhodné cviky na záda)
  • vhodným výběrem matrace

Vhodným typem matrace v těchto případech jsou zdravotní matrace s anatomickou profilací, která zajišťuje ideální polohu páteře a podporuje tvarovou stálost v průběhu spánku.

Otékání nohou

Lidé, kteří trpí nadváhou, nosí nevhodnou obuv či střídavě dlouze sedí a stojí si mohou dost často stěžovat na otoky dolních končetin. Otoky jsou způsobeny tím, že žíly nejsou schopny v dostatečně rychlém tempu odvádět krev zpátky do srdce a dochází tak k nahromadění tělních tekutin v okolních tkáních.

Zdravotním problémům můžeme ale předejít například:

  • vhodnou obuví (s plnou patou, měkčí špičkou, ortopedické vložky)
  • pohybem (plaváním, delší chůzí...)
  • lymfatickou masáží končetin (výrazné prokrvení končetin)
  • správným výběrem roštu

Vhodným typem roštu pro lidi trpící otoky nohou je polohovatelný rošt. Ten mimo polohování hlavy umožňuje také polohování v oblasti dolních končetin, které přinese vašim nohám potřebnou úlevu a regeneraci.

Pokud jsou ovšem vaše zdravotní problémy závažné či chronického rázu, neváhejte v tomto případě vyhledat pomoc lékaře!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací