Jaro je pro většinu z nás impulsem k velkému úklidu domácnosti. Myjeme okna, dveře, pereme záclony, závěsy, polštářky, třídíme šatníky a botníky, zkrátka děláme pořádek i v těch nejskrytějších místech, na které se jindy nedostává. A zapomínat bychom neměli ani na matrace.

Životnost matrace se dá prodloužit správnou péčí

K běžnému standardnímu úklidu postele, který probíhá zhruba jednou za 14 dní (u alergiků i častěji), patří výměna ložního povlečení a vysátí nečistot a prachu z povrchu matrace. Při velkém jarním úklidu bychom to měli vzít trochu důkladněji.

Umožňuje-li to počasí, vyneste vaši matraci na terasu či balkon, a nechte ji na sluníčku pořádně provětrat. Vezmete-li i polštář a přikrývku, plísně a roztoče ve vaší posteli již nebudou mít šanci na přežití.

Je-li vaše matrace vybavena snímatelným a pratelným potahem, dejte ho do pračky. Protože jeho vysušení bude trvat delší dobu, jednu polovinu nechte na matraci, a vyperte ji, až bude ta vypraná suchá.

Pod postelí vysajte prach a vytřete. Lamelový rošt otřete vlhkým hadrem, a zároveň zkontrolujte, zda jsou všechny lamely v pořádku.

Samotné jádro matrace se v podstatě nijak nečistí. Umožňuje-li to konstrukce matrace, je vhodné ji jednou za půl roku otočit ve směru hlava-nohy. Správnou péčí o vaši matraci podstatně prodloužíte její životnost, ovšem chcete-li mít záruku dokonalé čistoty, používejte navíc chrániče matrace.

Když zjistíte, že už Vám nevyhovuje matrace

Velká jarní údržba matrace je ideální příležitostí k její důkladné kontrole a zamyšlení, zda stále vyhovuje vašim požadavkům. Pokud zjistíte, že je už značně proleželá, má potrhaný potah nebo se vám na ní špatně spí, vyměňte ji za novou. Změna vaší tělesné hmotnosti, zdravotní problémy s pohybovým aparátem, bolesti zad či hlavy, noční buzení a špatné usínání – to všechno totiž mohou být příznaky nevyhovující matrace.

Podívejte se na naši bohatou nabídku matrací a vyberte si, která Vám bude vyhovovat. Z nejnovějších novinek vybíráme např. pěnovou matraci Raketa

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací