Rádi byste se dobře vyspali, ale noc co noc vás trápí hlasité, někdy až nesnesitelné chrápání vašeho partnera? Už jste udělali všechno možné, ovšem s nulovým výsledkem? Oprostěte se od věčného ucpávání nosu nebo pomlaskávání, máme pro vás jednoduché řešení – pořiďte mu/jí anatomický polštář.

Proč vzniká chrápání?

chrápání dochází obvykle při spánku, kdy svaly v krku jsou uvolněné, a to zejména při poloze na zádech. Je to velmi oblíbená a stabilní poloha, při které se celé tělo uvolní a rozprostře na celou plochu matrace, končetiny jsou přirozeně prokrveny a na vnitřní orgány není vyvíjen zbytečný tlak. Je to poloha vhodná k odpočinku i dýchací soustavy, jen s obrovskou nevýhodou - hrozí hlasité chrápání. 

Je způsobeno zúžením dýchacích cest mezi nosem a krkem, respektive narážením vzduchu na tkáně měkkého patra a čípku v ústech. Nejčastěji se vyskytuje u mužů v období nachlazení, při obezitě, požití alkoholu a kouření.

Než pošlete partnera k doktorovi, vyzkoušejte anatomický polštář

V dnešní době už není nutné, abyste den co den trpěli a byli nevyspalí, existují různé metody léčby chrápání. Jedním z nich je např. chirurgický zákrok, ovšem než se pro něho rozhodnete, vyzkoušejte méně invazivní způsob - anatomický polštář. Je ergonomicky vytvarován tak, aby podepřel krční páteř a uložil ji do optimální polohy. K tomu přispívá také materiál, ze kterého je vyroben –líná (viscoelastické) pěna, která se v závislosti na tlaku a absorbovaném teple dokáže dokonale přizpůsobit lidskému tělu. Vyznačuje se vynikající tvarovou stálostí.

Vyberte si z naší nabídky

Anatomické polštáře se od sebe liší tvarem, výškou, šířkou a tuhostí, v našem e-shopu naleznete jejich široký výběr. Speciálně proti chrápání doporučujeme například anatomický polštář Eucalyptus, který pomáhá usnadnit dýchání a uvolnit šíji. 

Nezapomeňte na prevenci

Zaujal vás náš tip na odstranění chrápání? Anatomické polštáře doporučujeme i pro ty, kteří žádné problémy s chrápáním nemají. Účinně působí také jako prevence proti bolestem šíje, hlavy, horních končetin a krční páteře. Vyzkoušejte komfortní a zdravý spánek na anatomických polštářích!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací