Zvažujete-li nákup nové matrace, a stále vás lákají „klasické staré pružinovky“, pozorně si přečtěte následující řádky. Shrneme výhody a nevýhody, které přináší, a představíme vám jejich vylepšenou podobu – moderní taštičkové pružinové matrace, jenž se na trhu objevují dnes.

Vlastnosti běžných pružinových matrací

Pružinové matrace systému Bonell patřily léta mezi nejvíce rozšířené a oblíbené matrace. Oprávněně, neboť byly

 • díky své vzdušnosti vhodné i do vlhčích prostor,
 • daly se položit na pevnou desku,
 • snesly i vyšší zátěž,
 • byly cenově dostupné.

Na druhou stranu měly i své negativní vlastnosti

 • při zátěži pružila celá plocha matrace,
 • brzo se proležely, kovový drát občas protrhl potah matrace,
 • při sebemenším pohybu bylo slyšet nepříjemné vrzání drátů.

Dřívějším nenáročným požadavkům zákazníků vyhovovaly, ovšem dnes, se stále rostoucí kvalitou materiálů a vývojem nových konstrukcí, už konvenční typ pružinových matrací patří minulosti.

V čem jsou taštičkové matrace lepší?

Po podstatné inovaci je nahradily taštičkové pružinové matrace. Zásadní rozdíl je v tom, že

 • se skládají ze 4-5 stovek různě tuhých kovových nebo plastových pružin (běžné matrace mají jen do 200 pružin, všechny stejné),
 • jednotlivé pružiny jsou každá zvlášť zabalena v sáčku z netkané textilie tzv. „taštičce“, takže při užívání reaguje pouze část ložné plochy, na kterou je kladen nejvyšší tlak (starší pružinové matrace měly jednotlivé pružiny k sobě napevno spojeny drátem, pérovala celá plocha),
 • ložná plocha je pro vyšší pohodlí a ortopedické vlastnosti vybavena obvykle různými druhy pěn, které se dokážou vytvarovat podle lidského těla a lépe tak rozkládají váhu.

Vysoký komfort za příznivou cenu

Moderní taštičkové pružiny jsou velmi oblíbené díky svým skvělým ortopedickým vlastnostem. Navíc se hodí i do prostor, kde se vyskytuje vyšší vlhkost, protože umožňují intenzivní proudění vzduchu.

 • Je možné je uložit na pevnou desku, laťkový nebo lamelový rošt, ovšem nikdy ne polohovatelný a s rozestupem lamel max. do 4 cm. Pružiny by se mohly nenávratně poškodit.
 • Kvalitní taštičkové pružiny jsou dostupné za přijatelnou cenu, v naší nabídce je naleznete již od 4 tisíc korun. Kdybyste se rozhodli pro nejluxusnější model Arabela, je k mání od 12 990,- Kč (nyní v akci 1+1 zdarma, s bezplatnou dopravou).
Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací