Spánek je základním pilířem našeho zdraví a pohody. A přesto existuje mnoho mýtů a dezinformací týkajících se spánku a jeho vztahu k matracím. V tomto článku se zaměříme na některé z nejběžnějších mýtů o spánku a podíváme se na to, jak matrace mohou hrát klíčovou roli v našem nočním odpočinku.

Čím méně spánku, tím lepší

Někteří lidé si myslí, že kratší spánek je známkou větší produktivity a nasazení. To je však omyl. Dospělí by měli stále cílit na 7-9 hodin spánku denně, aby udrželi optimální fyzické a duševní zdraví. Nedostatek spánku může způsobit únavu, sníženou pozornost a zvýšené riziko zdravotních problémů.

Můžu dohánět spánek o víkendu

Tento mýtus tvrdí, že pokud během pracovního týdne nedostatečně spíte, můžete tento nedostatek spánku jednoduše dohnat během víkendu. Bohužel, náš spánkový cyklus a potřeby se nedají jednoduše kompenzovat. Tímto způsobem vzniká tzv. "social jetlag," což může narušit naši biologickou hodinu a vést k problémům se spánkem.

Kvalitní matrace neovlivní můj spánek

Někteří lidé považují matrace za nedůležitý prvek pro dobrý spánek. Opak je však pravdou. Kvalitní matrace může hrát klíčovou roli v tom, jak se v noci cítíte. Správná matrace by měla poskytovat dostatečnou podporu vašemu tělu a snižovat tlak na klíčových bodech, jako jsou ramena a bedra. Chybná matrace může způsobit nepohodlí a nespavost.

Alkohol mi pomáhá usnout

Tento mýtus tvrdí, že alkohol vám pomůže rychleji usnout. Realita je však komplikovanější. I když alkohol může způsobit ospalost, může narušit kvalitu spánku tím, že ovlivní fáze spánku, včetně REM spánku. V důsledku toho se můžete probouzet během noci a cítit se méně odpočatí.

Děti potřebují méně spánku než dospělí

To je další mylná představa. Děti a dospívající potřebují mnohem více spánku než dospělí. Růst, vývoj a kognitivní funkce dětí jsou závislé na kvalitním spánku. Nedostatek spánku u dětí může mít negativní dopad na jejich zdraví a učení.

Spánek je nezbytnou součástí našeho života a má významný vliv na naše zdraví a pohodu. Změna mýtů a dezinformací o spánku je krokem k lepšímu spánku a zlepšení celkového zdraví. Zároveň byste neměli podceňovat roli správné matrace ve vašem nočním odpočinku. Vybrání si matrace, která vám poskytne optimální podporu, může znamenat rozdíl mezi noci trávenou v klidu a noci plné nepohodlí.

Pamatujte, že spánek a matrace jdou ruku v ruce při dosahování skvělého nočního odpočinku.

Další zajímavé články ze světa spánku

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací