Když si pořídíme nový dům nebo byt, ložnice je často poslední místností, kterou zařizujeme. Preferujeme věci, kterými se můžeme návštěvě pochlubit - novou sedačku, obývací stěnu nebo kuchyňskou linku. A to je velká škoda, zdravý spánek na pohodlné posteli přece nic nenahradí.

 

Než se rozhodnete, kde bude ložnice...

Správně by měl být postup opačný: už při koupi nebo rekonstrukci bytu byste měli vědět, jak velkou postelsi budete pořizovat. Pokud se vám líbí např. velká a dominantní čela, určitě si pro ložnici nevyberete tu nejmenší místnost v bytě. Při hledání vhodného prostoru vezměte v úvahu i další detaily:

 • Pro pohodlný průchod a snadnou manipulaci při údržbě byste měli pamatovat na ponechání volného prostoru 0,5 – 1 m po obou stranách postele.
 • Kvůli průvanu by čelo postele mělo být umístěno u zdi, nikdy ne pod oknem nebo jiným otvorem.
 • Pokud je to jen trochu možné, pro ložnici vyberte pokoj orientovaný na severovýchod, s okny do zahrady nebo klidnější části ulice. Usnadní vám větrání během horkých letních nocí.

 

Než si vyberete novou postel...

S výběrem místnosti pro ložnici tedy zároveň přemýšlejte i o posteli. Nejenom, že se stane její estetickou dominantou, ale je velmi důležitá také pro zdravý a pohodlný spánek. Vhodně zvolená postel by měla být:

 • vyrobená z kvalitních materiálů (nejlépe z masivního tvrdého dřeva);
 • pevné a robustní konstrukce;
 • široká minimálně 80-90 cm (jednolůžko), 160-200 cm (dvojlůžko);
 • delší alespoň o 25-35 cm než vaše výška (kvůli polštáři);
 • umístěná ve výšce 30-40 cm (hygienické minimum je 25 cm, ale kvůli proudění vzduchu a snadnému vstávání platí: čím vyšší, tím pohodlnější. Pro starší osoby je ideální 60 cm.);
 • vybavená stabilním lamelovým roštem a kvalitní matrací.

 

S postelí LUNNA se budete rádi chlubit

Zdá se vám výběr nové postele hodně složitý? S důvěrou se obraťte na naši telefonní infolinku 733 647 990, rádi vám pomůžeme a doporučíme některou z našich postelí od českého výrobce Montero. Všechny výše zmíněné předpoklady hravě splňuje např. postel LUNNA:

 

 • je vyrobena z bukového masivu o tloušťce 4 cm;
 • k dostání je ve velikostech 160x200, 180x200. Pokud se do těchto rozměrů nevlezete, není problém nechat si ji prodloužit;
 • bočnice je umístěna ve výšce 45 cm, ovšem postel je vybavena výškově stavitelným kováním pro uložení roštu přesně podle vašich představ.

Díky svému extra velkému čelu o šířce 270 cm se postel LUNNA stane ozdobou vaší ložnice, na které se vám bude nejen dobře spát, ale rádi se s ní pochlubíte i vašim sousedům.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací