Navštívíte-li jakýkoliv obchod s matracemi, všude se setkáte s pojmy „termo“, „viscoelastická“ či „paměťová“ pěna. Všechny označují jeden a ten samý materiál – línou pěnu. Vyrábějí se z ní matrace a anatomické polštáře s unikátními vlastnostmi. Přispívají ke zdravému a vysoce komfortnímu spánku. Ptáte se proč?

Kořeny najdete v Americe

Línou pěnu vyvinuli američtí vědci v NASA, když chtěli zvýšit bezpečnost svých kosmonautů a zmírnit tlak v jejich křeslech. Pro své jedinečné vlastnosti se rozšířila i do jiných průmyslových odvětví a začala se používat pro výrobu zdravotních pomůcek a matrací.

Co umí líná pěna?

Její výjimečnost tkví ve struktuře buněk – nejsou uzavřené a po zatížení odvedou vzduch do vedlejších buněk. Tím se zmírní protitlak, který může v nejvíce zatížených místech (boky, kyčle, ramena) způsobovat přerušení krevního oběhu. To stojí za častým nočním převalováním, kdy si hledáme nejvhodnější polohu pro spaní. 

Líná pěna tedy dokáže podle absorbovaného tepla měnit svůj tvar a tvrdost tak, aby nás nikde nic netlačilo. Do původního tvaru se vrací velmi pomalu – odtud název „líná“ pěna.

Pěnové matrace nabízí vynikající ortopedické vlastnosti

Na matracích byste línou pěnu našli na ložné ploše. Při zatížení změkne a uloží páteř do přirozené polohy. Tak nejsou namáhány svaly, dochází k jejich regeneraci a odpočinku. Pro skvělé ortopedické vlastnosti je matrace s línou pěnou vhodná pro ty, co mají zdravotní problémy se zády a krční páteří, často slouží také jako prevence. Podstatně zvyšuje spánkový komfort. 

Často se používá ve spojení s jinými materiály např. s Flexifoam pěnou byla kombinována matrace FOX 28s unikátní extra výškou 28 cm nebo partnerská matrace FRODO s rozdílnou tuhostí stran a profilací. Matrace s podílem líné pěny dosahují vysoké kvality a dlouhé životnosti.

Anatomické polštáře uleví bolestem hlavy

Pozitivní vliv na zdravý spánek má líná pěna i v podobě zdravotních polštářů. Jsou anatomicky vytvarovány tak, aby dokonale fixovaly krční páteř a ulevily od bolestí hlavy, ramenou a horních končetin. Můžete vybírat např. mezi anatomickým polštářem COMFORT PILLOW s unikátním prořezem pro maximální proudění vzduchu nebo LUXURA PILLOW z nové ultra moderní

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací