Odborníci doporučují měnit matraci už po pěti letech. Jenže – při průměrné čtyřčlenné domácnosti je podobná výměna slušnou investicí. Při pečlivé údržbě vám přitom matrace může vydržet i jednou tak dlouho. Jak na to? Základem je potah a matracový chránič.

Potah perte alespoň třikrát do roka

Snímatelný a pratelný potah je dnes běžnou součástí každé matrace. Pokud ho náhodou nemáte, můžete si ho samozřejmě i dokoupit. 

Potahy chrání matraci před nečistotami, jako je pot, kůže a vlasy. Pokud byste nechali nečistoty usazovat v matraci, získali by roztoči zdroj potravy a začali se rychle množit. Potah však můžete pravidelně prát, a populaci roztočů tím výrazně omezit.

Pořiďte si matracový chránič nebo nepropustnou podložku

Ještě lepší ochranu než potah matraci poskytne matracový chránič. Připevňuje se k matraci gumičkami a stejně jako potah jej v případě potřeby vyperete. Matracové chrániče jsou prodyšné a pohodlné, tlačit vás rozhodně nebudou.

Nepropustná podložka matraci ochrání před veškerými tekutinami i nečistotami. Nepropustí vůbec nic kromě vzduchu. Používá se například v nemocnicích nebo hotelech, kde na hygieně lůžka zvlášť záleží. V domácnosti ji ocení rodiny s malými dětmi nebo osoby trpící inkontinencí.

Při čistění matrace dodržujte pokyny výrobce

Kdyby se vám náhodou stalo, že se nečistota dostane pod potah, nepouštějte se do čistění samotné matrace bez rozmyslu. Agresivní čistící přípravky by mohly speciální materiály, ze kterých se moderní matrace vyrábí, poškodit. 

Vždy si nejdříve nastudujte přiložené informace od výrobce a případně se obraťte na specializovanou čistírnu.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací