Správná výška postele - pár rad, které Vám usnadní výběr správné postele

Uléhání ke spánku a ranní vstávání z postele jsou neodmyslitelnými kroky každého dne. Jak snadné či obtížné jsou, ovlivňuje výška ložné plochy a náš zdravotní stav, který souvisí s věkem. Když nám bylo dvacet, nad výškou postele jsme se ani nepozastavovali, vůbec nám nevadilo vstávat třeba i z dvaceticentimetrové postele. Ovšem přiznejme si, že s přibývajícími léty je vstávání čím dál náročnější. Nejenom proto, že se nám nechce z vyhřáté postele, ale hlavně kvůli namáhané páteři, opotřebovaným kolenům a ochablým svalům. Tento problém se dá snadno vyřešit správnou výškou postele. Jak ji zjistit? Poradíme vám.

Správná výška postele

Zatímco pro šířku a délku ložné plochy existují určitá pevná pravidla, pro stanovení ideální výšky postele platí pouze vlastní pocit. Obecně se dá říct, že máte-li v sedu na posteli položená celá chodidla na zemi, měli by nohy od kyčle dolů svírat pravý úhel nebo slabě otevřený. Většinou to odpovídá výšce postele 40-50 cm (včetně roštu a matrace), ale je to hodně individuální, záleží na vašich tělesných parametrech, a hlavně dojmu. Při vstávání sami poznáte, co je pro vás pohodlné.

Čím vyšší, tím lepší

Všeobecně platí, že čím vyšší postel, tím pohodlnější uléhání a vstávání. Větší výška postele je vhodná pro osoby s vyšší postavou, seniory či osoby se zdravotními problémy. Uvítají ji i budoucí maminky, a to zejména v období vyššího stupně těhotenství. Další mnohačetnou skupinu tvoří lidé trpící alergiemi na bytový prach, který se drží hlavně u země. Vyšší postel může zamezit vdechování neviditelných mikročástic prachu a bakterií, a tak předejít vzniku nepříjemných alergických reakcí.

Tipy, jak docílit vyšší postele

Pokud máte doma postel, která je kvalitní a nechcete se jí vzdát, výšku ložné plochy můžete ovlivnit výškou matrace. Ideální volbou je např. luxusní matrace Super Fox s extrémní výškou 28 cm nebo pětizónová partnerská matrace Frodo, vysoká 26 cm. Obě dvě matrace nyní získáte v akci 1+1 zdarma.

Konečnou podobu vaší postele si určíte sami. Jsou dostupné v nejrozšířenějších rozměrech pro dvojlůžko 160x200 cm nebo 180x200 cm. Za 40 dní od objednání obdržíte originální lůžko s nadčasovým designem.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací