Čištění matrace a odstraňování skvrn může pomoci udržovat vaši matraci samozřejmě čistou, ale hlavně hygienickou a zdravou. Zde je několik kroků a tipů, jak to provést:

1. Pravidelné vysávání:

Pravidelně vysávejte svou matraci, aby se odstranily prach, nečistoty a alergeny. Použijte nástavec s měkkými štětinami, aby se matrace nepoškodila.

2. Odstraňování skvrn:

Pokud máte na matraci skvrny, následujte tyto kroky:

Bezbarvá mýdlová voda: Vytvořte roztok mícháním teplé vody s malým množstvím mírného tekutého mýdla (např. dětského nebo neutrálního mýdla). Naneste roztok na skvrnu a jemně ji otřete čistou hadříkovou houbičkou nebo měkkým hadříkem. Nechte matraci zaschnout.

Ocet a voda: Pokud máte těžší skvrny nebo zápach, smíchejte rovné množství bílého octa a vody. Naneste tento roztok na skvrnu, nechte působit několik minut a pak otřete vlhkým hadříkem. Ocet pomůže neutralizovat zápach.

Speciální čistící produkty: Existují také speciální čistící produkty určené k čištění matrací. Při použití těchto produktů se řiďte pokyny na etiketě.

3. Odstranění zápachu:

Pokud se na matraci objevuje nepříjemný zápach, můžete použít některé z těchto metod:

Rozptýlení sódy: Posypte tenkou vrstvu sódy bikarbony na celou matraci. Nechte působit několik hodin, aby absorbovala zápach, a poté vysajte.

Rozprašovač na tkaniny: Použijte speciální rozprašovač na tkaniny s osvěžující vůní a neutralizátory zápachu.

4. Sušení:

Po čištění nechte matraci zcela vyschnout před použitím nebo navrácením povlečení. Je důležité zabránit zadržování vlhkosti, která by mohla vést k vývoji plísní a bakterií.

5. Prevence:

Používejte nepromokavou matracovou ochranu, která zabrání pronikání tekutin do matrace. Pravidelně otáčejte a otočte matraci, aby se rovnoměrně opotřebovávala. Provětrejte místnost, kde matrace leží, aby se snížilo vlhké prostředí, které může podporovat vývoj plísní.

Pamatujte, že každá matrace a typ skvrny může vyžadovat specifický přístup k čištění. Před použitím jakéhokoli čisticího prostředku nebo metody na vaší matraci se ujistěte, že to nezpůsobí žádné poškození.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
Dárek ke každé matraci

Dárek, který potěší

Potřebujte ještě poslední argument? Ke všem matracím vám přidáme kvalitní polštář v hodnotě 990,- Kč, který potěší vás nebo vaše blízké.

Více informací