Na 21. března připadá Mezinárodní den zdravého spánku, což je příležitostí k zaměření pozornosti na význam spánku pro naše zdraví. S moderním životním stylem, vyšším stresem a sedavými zaměstnáními se poruchy spánku staly běžným problémem.

Více než 30 % populace je ohroženo těmito poruchami, a to nejen dospělí, ale i děti.

Důležitost spánku je individuální a ovlivňují ji genetické a další faktory. Kritériem pro poruchu spánku není pouze délka spánku, ale také přítomnost denních následků, jako je únava a změny nálady. Pokud se domníváme, že trpíme poruchou spánku, měli bychom se poradit s lékařem.

Diagnostika poruch spánku začíná ambulantním vyšetřením, zahrnujícím anamnézu a dotazník Epworthské škály denní spavosti. Dále může následovat speciální vyšetření, jako je polysomnografie či test mnohočetné latence usnutí.

Existuje několik jednoduchých rad, jak zkvalitnit spánek a vytvořit lepší podmínky pro spánek, jako je omezení kofeinu a alkoholu, vyhýbání se těžkým jídlům večer, pravidelný spánkový režim a minimalizace rušivých prvků v ložnici.

Bylinkové čaje, jako například čaj z meduňky, mohou být také užitečné pro podporu zdravého spánku, ale je důležité si uvědomit individuální reakce a konzultovat s lékařem v případě vážnějších problémů se spánkem.

Využijte extra slevy 10% na všechny naše nezlevněné produkty.

Oblíbené kategorie

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací