Je to jako ve filmu – muž a žena se probouzí za svitu paprsků vycházejícího slunce na jedné obrovské matraci. Jenže z filmu už vystřihli, že si muž večer nemůže zvednout matraci na čtení, a že ženu vlekle bolí bedra. Společná matrace totiž vypadá efektně, komfortnímu spánku už ale moc neprospívá.

Na první pohled je dvojitá matrace praktická – stačí jedno prostěradlo, mezi matracemi není mezera, potah má také jen jeden. Jenže je tomu přesně naopak. 

  • Společná matrace brání zdravému spánku – každý má odlišné vnímání tuhostijinou hmotnost ispánkové zvyklosti. Společná matrace je tak vždy kompromisem.
  • Dva snímatelné potahy vyperete i doma v automatické pračce. Jeden obří potah z dvojité matrace už musíte odnést do čistírny.
  • Pokud máte polohovací rošt, se společnou matrací jej příliš nevyužijete. Pokud si tedy nechcete čístoba zároveň ve stejné výšce.

Partnerská matrace - stejný komfort pro oba

Namísto jedné společné matrace doporučujeme pro páry vybírat mezi matracemi, které se honosí titulem„partnerské“. Partnerská matrace má několik klíčových znaků:

  • Partnerská matrace má z obou stran jinou tuhost. Jedna strana bývá tužší s použitím odlišných pěn o vyšší hustotě, druhá strana bývá měkčí.
  • Těžší muž si často otočí matraci na tvrdší stranu, lehčí žena na měkčí.
  • Výhodou matrace je, že ji využijete i při změnách svých spánkových požadavků. Pokud přiberete, změníte polohu nebo se vám změní zdravotní stav, matraci prostě otočíte.
  • Matrace mají zároveň stejnou výšku

Výhodou je, že mají oba spolunocležníci matraci stejné výšky; často také narazíte na akce, kdy dostanete k jedné partnerské matraci druhou se slevou nebo dokonce zdarma.

Vyberte si partnerskou matraci

Pokud mezi vámi není příliš velký váhový rozdíl, sáhněte například po oblíbené matraci Hypnos s ložnou plochou z komfortní visco pěny. Pokud je mezi vámi rozdíl více než 30 kg, doporučujeme pro toho těžšího z vás vybrat tvrdší matraci Hypnos Plus.

Rozdíl ve výšce matrací pak dorovnáte zvýšením polohy roštu. Jak na to? Zavolejte nám na telefon 733 647 990, doporučíme vám nejlepší řešení.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací