Letní noci mohou být úžasné, ale také mohou způsobit potíže s usínáním kvůli vysokým teplotám. Pokud se potýkáte s tím, jak usnout v horku, nejste sám. Zde je 10 osvědčených tipů, které vám mohou pomoci získat klidný spánek i v parných nocích.

Správná teplota místnosti: Ujistěte se, že v místnosti, kde spíte, je příjemná teplota. Ideální je udržovat teplotu kolem 18-21 °C. K tomu můžete využít ventilátor nebo klimatizaci.

Správná postel: Kvalitní matrace a polštář mohou značně ovlivnit váš komfort. Vyberte si materiály, které dýchají a neuchovávají teplo.

Správná ložní prádlo: Zvolte lehkou a prodyšnou ložní bieliznu. Bambusové nebo bavlněné povlečení může pomoci udržet vás chladnější.

Správný správný obleček: Spíte-li nahý nebo v lehkém pyžamu, snížíte pocení a zlepšíte cirkulaci vzduchu na vaší kůži.

Správná hydratace: Pijte dostatek vody během dne, ale omezte pití večerem, aby se minimalizovaly noční návštěvy koupelny.

Chladné sprchování: Před spaním si dejte studenou sprchu, což sníží teplotu vašeho těla a pomůže vám se uvolnit.

Vytvoření průvanu: Pokud máte přístup k oknům, vytvořte průvan v místnosti. Otevřete okna na opačných stranách místnosti, aby proudil chladný vzduch.

Zařízení na chlazení vzduchu: Pokud máte klimatizaci nebo ventilátor, používejte je tak, aby byl vzduch v místnosti příjemnější.

Ledová láhev: Před spaním si připravte ledovou láhev nebo ledový obklad a umístěte ji do postele poblíž vás. Bude to chladit vzduch kolem vás.

Myslete na správnou polohu: Spánková poloha může ovlivnit to, jak se v noci cítíte. Zkuste spát s roztaženými nohami, abyste minimalizovali tělesný kontakt a tepelný přenos.

Pokud i přes tyto tipy stále zápasíte s tím, jak usnout v horku, můžete zvážit dočasné přesunutí do místa s lepšími klimatickými podmínkami, nebo si udělat večerní vycházku na čerstvý vzduch, abyste si před spaním odvodili teplo.

Pamatujte si, že dobrý spánek je důležitý pro váš celkový zdravotní stav, a proto je vhodné vyzkoušet různé metody, abyste si v horku zabezpečili co nejkvalitnější noční odpočinek.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Proč nakupovat u nás Footer

Proč nakupovat u nás

Všechny benefity
Doprava zdarma

Doprava zdarma

ANO, doprava u nás je ZDARMA. Vyberte si matraci, a my je vám dovezeme až do domu. Jednoduše, bezpečné doručení profesionální kurýrní službou.

Zjistit více
Nejlepší ceny na internetu

Kvalita za nejlepší cenu

Přestaňte tápat ve složité nabídce matrací na internetu. U nás najdete matrace za nejlepší cenu a s prémiovým servisem.

Zjistit více
Rozumíme spánku

Nechte si zdarma poradit

Nebojte se ozvat, rádi vám poradíme. Jsme tu pro vás, garantujeme férový přístup a žádný stres při výběru, jak to bývá u konkurence.

Poraďte se s námi
30 nocí na vyzkoušení matrace

30 nocí na vyzkoušení

Potřebujte ještě poslední argument? Každou matrací si můžete vyzkoušet na 30 dní a poté vyměnit, pokud vám nebude vyhovovat.

Více informací