Každá žena potřebuje jinou matraci než muž

Blogujeme | Matrace-matex.cz

Vážíte 90 kg a váš partner o 30 kg víc nebo míň? Váhové rozdíly mezi partnery jsou vetšinou zřejmé a proto každý potřebuje úplně jinou matraci.

Je zřejmé, že jedna totožná matrace nemůže vyhovovat oběma partnerům. Důležitá vlastnost je tvrdost matrace. Ženy spící na břiše nebo zádech obecně vyhovují měkčí matrace, podobné preference mají ale například i aktivní sportovci. Muži naopak spí raději na tvrdších pevnějších matracích.

Měkčí nebo tužší matraci? Nedělejte kompromisy.

Měkčí matrace bývají vyšší než ty tuhé, tudíž snadno může dojít rozdíleném rozhodnutí při výběru nové matrace. Buď zvolí každou matraci v jiné výšce, nebo se jeden bude muset přizpůsobit.

V posteli stráví každý člověk přibližně třetinu života a nevhodně zvolenou tvrdou a nebo měkkou matraci je zbytečným rizikem jak riskovat své zdraví. Matrace různých výšek nevypadají vzhledově hezky a jsou nepraktické.

Nejvhodnější volbou jsou partnerské matrace.

Jedna matrace pro muže i ženy.

Partnerské matrace se někdy nazývají oboustranné. Matrace mají rozdílné tuhosti a jiné anatomické vlastnosti. Oba partneři si tak pořídí totožnou matraci a a každý si svou vhodnou stranu.

Ideální takovou volbou je luxusní extra vysoká matrace Fox má jednu stranu z líné bio pěny, která je měkčí a vhodná i pro alergiky. Druhá strana je pak z přirozeně tuhé pěny Flexifoam® a má navíc ramenní kolébku pro uvolnění ramen.

Kromě toho si u každé strany můžete zvolit, zda chcete klasickou variantu s rovnou pěnou nebo wellness masážní profilaci.