DOPRAVA ZDARMA | ODBORNÝ SPECIALISTA: 601 530 198

Technologie - vše o pěnách

Každý z nás se minimálně jednou ocitne v situaci, kdy se musí rozhodnout pro koupi nové matrace. Abyste se neztratili v tom velkém množství neznámých materiálů, odborných pojmů a doporučení, a nemuseli složitě vše hledat na internetu, připravili jsme pro Vás tuto souhrnou stránku, se všemi podstatnými informacemi o matracích, výrobních technologií a vše kolem nich.

Pokud ani zde nenajdete odpověď na Vaší otázku, využijte naší infolinku +420 601 530 198 nebo Chatovací okno vpravo dole. Naši odborníci Vám rádi vše vysvětlí a poradí Vám s výběrem Vaší nové matrace.

Tato stránka vám přináší ucelený přehled o matracových materiálech a potazích, kterými jsou vybaveny naše produkty.

Materiály použité pro výrobu matrací mají různá specifika a ovlivňují vlastnosti každé matrace. Jedná se o různé druhy pěn, pružin a dalších prvků ovlivňujících vlastnosti jednotlivých modelů matrací.

Každý potah má své specifické vlastnosti, u všech se však setkáte s možností vyprání ve vaší automatické pračce. Manipulaci je usnadněna díky rozdělení na dvě poloviny.

Matrace


AirForce

Unikátní konstrukce jádra matrace s nejvyšší dosažitelnou vzdušností. Jednotlivé části jádra pěnové či pružinové matrace jsou vyrobeny za použití nejmodernější strojní zónové profilace tak, aby vodorovné příčné podélné vzdušníky byly propojeny s vertikálními otvory v ložné ploše matrace. Dochází tak k vynikající cirkulaci vzduchu - efekt pumpy - přirozené pohyby těla v průběhu spánku stlačují jednotlivé zóny matrace, čímž dochází k nasávání a vytlačování vzduchu. Ventilační efekt může být dále podpořen speciální 3D větrací mřížkou v potahu matrace. Skvělé ortopedické a antialergické vlastnosti. Matrace s technologií provzdušnění AirForce pro svůj vysoký komfort spánku vyhoví i jedincům, kteří požadují komfortní a vzdušnou matraci, avšak neakceptují konvenční systém s pružinami z kovového drátu. Díky systému AirForce jsou pěnové matrace co do vzdušnosti srovnatelné s matracemi pružinovými.

Bio-Flexifoam®

Pěna Flexifoam® = nová tepelně modifikovaná kompaktní PUR pěna vyráběná výhradně firmou Hilding Anders ČR, a.s. Flexifoam® patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí a dlouhou životností. Matrace vyrobené z flexi pěn zahrnují širokou škálu typů, od standardních, až po luxusní zónové sendviče. Cirkulace vzduchu se u nového typu flexi pěny blíží vzdušnosti u matrací se studenou HR pěnou, přesto doporučujeme uložení na prodyšný podklad - lamelový rošt, který zlepší jejich anatomické vlastnosti a prodlouží jejich životnost.

Bio-Flexifoam® pěna má podobné vlastnosti, jako Flexifoam®, jen s jedním zásadním rozdílem: na její výrobu bylo použito převážně přírodních materiálů - olej ze skočce obecného (Verendy), rostliny známé již ze starého Egypta, nebo sojového oleje. To má velmi pozitivní vliv na náš ekosystém. Celosvětově se šetří cenné zásoby ropy, jejíž těžba negativně ovlivňuje životní prostředí. Bio pěna má navíc unikátní vliv na výsledné vlastnosti matrace - násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost. Konstrukce jednotlivých typů matrací prošla dlouhodobým vývojem, aby bylo dosaženo co nejlepších vlastností za cenu, která je dostupná pro každého.

Flexifoam

Pěna Flexifoam® = nová tepelně modifikovaná kompaktní PUR pěna vyráběná výhradně firmou Hilding Anders ČR, a.s. Flexifoam® patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí a dlouhou životností. Matrace vyrobené z flexi pěn zahrnují širokou škálu typů, od standardních, až po luxusní zónové sendviče. Cirkulace vzduchu se u nového typu flexi pěny blíží vzdušnosti u matrací se studenou HR pěnou, přesto doporučujeme uložení na prodyšný podklad - lamelový rošt, který zlepší jejich anatomické vlastnosti a prodlouží jejich životnost.

Matrace vyrobené z pěny Flexifoam® dodáváme v podobě monobloků, nebo jako sendviče také ve zpracování RE = pojená pěna, která zvyšuje tuhost a nosnost jádra při standardním zachování anatomických vlastností. V závislosti na složení sendviče, kombinaci různých gramáží pěn a perforaci jádra či nosné vrstvy poskytují vynikající podmínky pro spánek. Složení sendviče je specifické pro každý typ matrace a má vliv na tuhost a ortopedické a relaxační vlastnosti matrace.

Latex

Přizpůsobitelnost a pružnost jádra poskytuje uživateli vlastnosti typické výhradně pro latexové matrace. Díky vhodné kombinaci přírodního a syntetického latexu mají latexové matrace dlouhou životnost. Vhodné uložení na pevný nebo lamelový rošt, vynikající kopírovatelnost jádra umožňuje použití v kombinaci s polohovatelnými lamelovými rošty.

Líná/viscoelastická BIO pěna

Komfort nejvyšší třídy, Klima-Tex technologie a tvarová paměť pěny umožňují citlivě reagovat na tělesné teplo a tlak, díky tomu dokáže tento jedinečný materiál plně reflektovat křivky těla. Poskytuje ideální rozložení váhy a minimalizuje koncentraci tlaku na boky a ramena, čímž snižuje počet otočení za noc (ideální je do 60x/noc). Líná pěna při kontaktu s lidským tělem umožní vytlačit vzduch do okolí a to díky otevřené buněčné struktuře pěny. Necítíme takřka žádný protitlak, a to při jakékoli váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Díky těmto vlastnostem se nepřerušuje krevní oběh v průběhu spánku a častým otáčením se tak nenarušuje průběh spánkových cyklů důležitých pro regeneraci organismu a odpočinek.

Bio-visco pěna má podobné vlastnosti jako studená nebo líná pěna, jen s jedním zásadním rozdílem: na jejich výrobu bylo použito převážně přírodních materiálů - olej ze skočce obecného (Verendy), rostliny známé již ze starého Egypta, nebo sojového oleje. To má velmi pozitivní vliv na náš ekosystém. Celosvětově se šetří cenné zásoby ropy, jejíž těžba negativně ovlivňuje životní prostředí. Bio pěna má navíc unikátní vliv na výsledné vlastnosti matrace - násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost. Konstrukce jednotlivých typů matrací prošla dlouhodobým vývojem, aby bylo dosaženo co nejlepších vlastností za cenu, která je dostupná pro každého.

Líná/viscoelastiská pěna

Komfort nejvyšší třídy, Klima-Tex technologie a tvarová paměť pěny umožňují citlivě reagovat na tělesné teplo a tlak, díky tomu dokáže tento jedinečný materiál plně reflektovat křivky těla. Poskytuje ideální rozložení váhy a minimalizuje koncentraci tlaku na boky a ramena, čímž snižuje počet otočení za noc. (ideální je do 60x/noc). Líná pěna při kontaktu s lidským tělem umožní vytlačit vzduch do okolí a to díky otevřené buněčné struktuře pěny. Necítíme takřka žádný protitlak, a to při jakékoli váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Díky těmto vlastnostem se nepřerušuje krevní oběh v průběhu spánku a častým otáčením se tak nenarušuje průběh spánkových cyklů důležitých pro regeneraci organismu a odpočinek. Matrace z líné pěny jsou tedy velmi komfortní a vynikají dlouhou životností.

RE pěna

RE pěna je tvořena směsí pojených Flexifoam, HR a Visco pěn. Matracím dodává tužší charakter a výrazně zvyšuje jejich nosnostpři zachování optimálních anatomických vlastností.

Studená Bio pěna

Studená (HR) Bio pěna má podobné vlastnosti jako studená, jen s jedním zásadním rozdílem: na její výrobu bylo použito dílem přírodních materiálů - oleje ze skočce obecného (Verendy), rostliny známé již ze starého Egypta, nebo sojového oleje. To má velmi pozitivní vliv na náš ekosystém. Celosvětově se šetří cenné zásoby ropy, jejíž těžba negativně ovlivňuje životní prostředí. Bio pěna má navíc unikátní vliv na výsledné vlastnosti matrace - násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace a zvyšuje se odrazová pružnost. Konstrukce jednotlivých typů matrací prošla dlouhodobým vývojem, aby bylo dosaženo co nejlepších vlastností za cenu, která je dostupná pro každého.

Studená pěna

HR(studená) pěna se svojí pórovitostí blíží struktuře mořské houby. Otevřená buněčná struktura pěny a silnější stěny buněk dávají matraci větší odolnost v tlaku a lepší odvětrání a pružnost/elasticitu. Studená pěna různých hustotí a perforací bývá často kombinována s línou pěnou. Jedná se o luxusní sendviče, které předčí matrace s Flexifoam pěnou.

Taštičková pružina

Každá z pružin v matraci je zvlášť zašita a není nijak kotvena k sousedním pružinám jako je tomu u pružinových matrací systému Bonell. Taštičky jsou kotveny shora a zespod filcem nebo netkanou textílií. Bodový tlak vyvinutý na 1 taštičku se neroznaší mezi více pružin, jak tomu bylo právě u klasických pružinových matrací, kde k sobě byly pevně spojeny drátem. Taštičkové matrace jsou ideální do vlhkého prostředí, protože drží minimum vlhkosti a snadno vysychají, jsou vzdušné. Vhodné uložení na pevnou nebo odvrtanou desku nebo pevný rošt (mezery mezi latěmi by neměly přesáhnout 2 cm). Nevhodné pro děti - rády použijí jako trampolínu s následkem poškození matrace.

Potahy


Potah na matraci AEGIS

Technologie potahu AEGIS je založena na nemigračních, aktivních částicích na vláknech potahu. Pokud se nečistota v podobě mikroorganismů dostane do styku s aktivní částicí AEGIS je mebrána cizí buňky propíchnuta a tím jsou nežádoucí mikroorganismy zničeny, zahubeny. AEGIS = aktivní a efektivní boj s ROZTOČI, BAKTERIEMI, PLÍSNĚMI. Kde je používána technologie Aegis dochází k maximálnímu potlačení nežádoucích vlivů na náš organismus.

Potah na matraci ALEXANDRA

Špičkový potah s luxusním plastickým designem moderního střihu, tkaný moderní technologií Jackard. Jeho konstrukce a provedení zvyšuje vzdušnost v prostoru klimatizační vrstvy mezi jádrem matrace a látkou. Prošívaný dutým vláknem vysoké gramáže.
Všechny potahy lze prát do teploty 60°C. Všechny potahy jsou snímatelné a jsou konstrukčně řešeny ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat.

Potah na matraci ALOE VERA

Potah Aloe Vera, který je velmi vhodný pro alergiky, je vyroben z luxusní potahové látky obsahující v podšití mikrokapsule přírodního extraktu z enzymů Aloe Vera. Při užívání uvolňuje aroma, které má antialergické a antiseptické účinky. Potah lze prát do teploty 60°C. Díky dvoudílné konstrukci je praní snadné a matraci můžete stále používat.
Všechny potahy jsou snímatelné a jsou konstrukčně řešeny ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat.

Potah na matraci BAMBOO

Potah je podšitý klimatizační vrstvou 100% PES dutých vláken s úpravou Bamboo, díky svým hygroskopickým vlastnostem výborně odvádí vlhkost mimo jádro matrace. Potah lze prát do teploty 60°C. Potah je snímatelný a konstrukčně řešen ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat.

Potah na matraci CASHMERE

Kašmírská vlna patří k nejjemnějším a nejvíce oceněným textilním vláknům. Na potahové látce matrací z kolekce Kašmír je ceněna především hebkost, snadná údržbu, vhodnost pro alergiky a skvělé izolační vlastnosti - díky nim napomáhá odbourat u žen pocit studených nohou a naopak muži ocení fakt, že se jejich tělo nepřehřívá = omezuje se tak pocení. Potah je prošitý dutým vláknem vysoké hmotnosti, je snímatelný a pratelný do teploty 60°C.

Potah na matraci CLARUS

Potah je vyroben z velmi pevné a odolné látky s jemným a univerzálním designem. Prodyšná a hebká na dotyk. Je prošitý dutým vláknem, tzv. "klimatizační vrstvou" = vysoká prodyšnost + komfort + vhodnost pro alergiky. Je snímatelný a pratelný na 60°C. Je vyrobený ze 2 samostatných polovin a opatřený zipem, což umožňuje snadnou údržbu, praní v domácích podmínkách a možnost nepřetržitého používání matrace s jednou polovinou potahu v případě praní.

Potah na matraci COLOR

Potah, který rozzáří pokoj každého dítěte i teenagera. Prodyšná, odolná a velmi vzdušná látka v celobarevných variantách - oranžová, modrá, růžová nebo zelená. Prošívaná dutým vláknem. Všechny potahy lze prát do teploty 60°C. Díky dvoudílné konstrukci je praní snadné a matraci můžete stále používat.

Potah na Matraci CORVUS AIR

Luxusní pratelný potah s 3D ventilací a klimatizačními vrstvami dutého vlákna zaručuje vysokou míru hygieny a termoregulace. Potah CORVUS AIR je pratelný (60 °C), vyrobený z 2 částí, lze s ním tedy snadno manipulovat.

Potah na matraci GREEN TEA

Moderní potah GREEN TEA je vyroben ze 100% polyesteru, prošitý dutým vláknem do moderního vzoru. Díky povrchové úpravě vláken výtažky z esenciálních olejů napomáhá relaxaci během spánku a zajišťuje vysokou hygienu lůžka. Je tak vhodný zejména pro alergiky a astmatiky.
Potah GREEN TEA je možné prát na 60°C. Díky praktickému zipu jej lze po celém obvodu matrace rozepnout na dvě samostatné poloviny, což usnadní manipulaci a praní v menší pračce.

Potah na matraci HYPOALERGEN GREEN STYLE

Špičkový potah na matraci, jehož bohaté podšití dutým vláknem obsahuje výtažky z esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu, má hypoalergenní účinky a svými vlastnostmi omezuje výskyt roztočů a dalších mikroorganizmů. Potah lze prát do teploty 60°C. Potah je snímatelný a konstrukčně řešen ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat.

Potah na matraci CHELSEA

Špičkový pletený potah s luxusním plastickým jemným vzorem kvítků. Konstrukce potahu Chelsea sestává z robustní látky 424 g/m2, velké vrstvy prošití jemnou Flexifoam® pěnou a klimatizační vrstvou dutého vlákna 400 g/m2. Zvyšuje tak vzdušnost v prostoru mezi jádrem matrace a potahem. CNC prošívání moderním obrazcem, navrženým designérem Tropico. Potah lze prát do teploty 60°C, je snímatelný a je konstrukčně řešen ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat.

Potah na matraci INTENSE

Potah je prošitý dutým vláknem s uhlíkovými vlákny. Pomáhá tím snižovat rušivé účinky statické elektřiny, které mohou v průběhu spánku na naše tělo negativně působit.
Intense - potahová látka, která na straně pro partnerku (červená) díky směsi rostlinných extraktů (mimo jiné z červených papriček) zvyšuje cirkulaci krve a poskytuje pocit tepla.
Strana pro partnera (modrá) obsahuje rostlinné extrakty např. z břízy a naopak teplo absorbuje a ochlazuje tělo. Potah je snímatelný na 2 poloviny, pratelný do 60°C.

Potah na matraci INTIMO

Špičkový potah s klimatizační vrstvou (podšití dutým vláknem 100% PES), který má co nabídnout ženám (hřejivý pocit) i mužům (chladivý efekt). Intimo – to je bonus k hlubšímu a intenzivnějšímu spánku. Potah je dělitelný na dvě poloviny.

Potah na matraci JOJOBA

Luxusní potah je díky prošití 300gr. dutým vláknem velmi vzdušný a navíc jsou vlákna ošetřena přírodními extrakty z keře Jojoba, které mají blahodárné účinky na lidskou pokožku. Potah matrace je snímatelný a pratelný na 60°C (pro snadné praní v domácích podmínkách - je vyroben ze dvou samostatných polovin).

Potah na matraci RELAXTIC

Potah je díky prošití dutým vláknem vzdušný. Velmi prodyšná látka v bílé barvě je příjemná na dotek. Potah matrace je snímatelný a pratelný na 60°C (pro snadné praní v domácích podmínkách - je vyroben ze dvou samostatných polovin).

Potah na matraci SILVER LINE

Komfortní potah SILVER LINE s bohatým klimatizačním podševem z dutých vláken, je antibakteriální a zajišťuje výbornou ochranu a odvětrání jádra matrace. Potah lze prát do teploty 60°C, je snímatelný, konstrukčně řešen ze dvou samostatných polovin, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl a nepřetěžovat tak pračku. Díky dvoudílné konstrukci je praní snadné a matraci můžete stále používat a snížíte spotřebu pracích prostředků - vody - energie.

Potah na matraci TEENAGE

Velmi kvalitní a pevná látka o vysoké gramáži se zvýšenou otěruvzdorností. Podšití dutým vláknem 100% PES. Svým designem osloví zejména mladé spáče. Potah je opatřen barevným motivem LEBKY a CYKLISTÉ.
Dělitelný na 2 poloviny a pratelný do 60°C.

Potah na matraci TENCEL

Kvalitní potah s CNC prošitím. Prodyšná látka s vynikající schopností odvodu vlhkosti. Extra silné klimatizační vrstvy pomáhají regulovat teplotu - muže nepřehřívá, ženy nechladí. Potah je snímatelný a pratelný na 60°C. Pro snadné praní je vyroben ze dvou částí.

Potah na matraci WELLNESS LINE

Potah matrace je vybaven funkcí odvodu statického náboje z těla pro hluboký spánek. Je snímatelný a konstrukčně řešen ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat i když půlku potahu máte zrovna v pračce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení